Terveysvalvonnan yhteystiedot

Artikkelikuva
HENKILÖKUNTA 

 

Terveysvalvonnan johtaja Maria Tirkkonen
puh. 040 129 5120

maria.tirkkonen@mikkeli.fi

Toimistosihteeri 
(tavoitettavissa ma, ti ja ke aamupäivästä)
puh. 040 129 4880
anne.salmi@mikkeli.fi

Terveystarkastaja Nina Gynther
puh. 044 794 4705
nina.gynther@mikkeli.fi

  • Elintarvikevalvonta

Terveystarkastaja Jarno Laitinen
puh. 0400 818 942
jarno.laitinen@mikkeli.fi

  • Asumisterveys ja asunnontarkastukset

Terveystarkastaja Lasse Lähde
puh. 044 794 5560
lasse.lahde@mikkeli.fi

  •  Sosiaalihuollon yksiköt
  •  Päiväkodit ja koulut
  •  Majoitustoiminta
  •  Melu sisätiloissa
  •  Tuhoeläimet
  •  Tatuointiliikkeet

Terveystarkastaja Marko Nyyssönen
puh. 044 794 5330
marko.nyyssonen@mikkeli.fi

  • Talous- ja uimavesi
  • Asumisterveys ja asunnontarkastukset
  • Tupakkatuotteiden ja nikotiinivalmisteiden myyntiluvat

Terveystarkastaja Noora Pesonen
puh. 044 794 4703
noora.pesonen@mikkeli.fi

  • Elintarvikevalvonta

Terveystarkastaja Anneli Tirkkonen
puh. 044 794 4706
anneli.tirkkonen@mikkeli.fi

  • Elintarvikevalvonta
  • Kauneushoitolat

Terveystarkastaja Sanna Toivanen
puh. 044 794 4707
sanna.toivanen@mikkeli.fi

  • Talous- ja uimavesi
  • Tupakkatuotteiden ja nikotiinivalmisteiden myyntiluvat
  • Yleisötilaisuudet